Oversigt over bookinger i oktober 2023

År: 2024 | 2025
Måned: jan | feb | mar | apr | maj | jun | jul | aug | sep | okt | nov | dec


Søndag den 01. oktober 2023

00:00-20:00: Salen + Vægge i salen + Køkken + Glasburet (Midtsjællands Vævekreds: Udstilling - Midtsjællands Vævekreds)

Hele dagen: Salen - Glasburet (Midtsjællands Vævekreds: Udstilling - Midtsjællands Vævekreds)


Mandag den 02. oktober 2023

18:30-21:20: Salen (Lejre Historiske Forening: Foredrag: Nazisternes sidste tilflugt)

14:00-18:30: Salen (FOF Fjordlandet: Hatha Yoga FOF)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Holbæk-Lejre: Mandags Yoga)


Tirsdag den 03. oktober 2023

18:30-22:00: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon : Lejre Strikkesalon)

08:30-10:00: Salen (Pernille Weiss: Morgenyoga)

08:00-16:00: Bjælkeloftet (borde/stole bliver til d.4.okt.) (lejre kommune: Undervisning)

16:30-20:30: Salen (Pernille Weiss: Yoga)


Onsdag den 04. oktober 2023

18:00-21:00: Bjælkeloftet (Gemynthe Garn: Efterårs spindehold)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Holbæk-Lejre: Onsdags Yoga)

08:00-16:00: Bjælkeloftet (lejre kommune: Undervisning)


Torsdag den 05. oktober 2023

11:15-21:00: Fløjen 1 (LOF Holbæk-Lejre: Torsdags Yoga )

14:00-24:00: Bjælkeloftet


Fredag den 06. oktober 2023

17:30-23:45: Salen (Lejre Danseforening: Dans Hold 1+2 - Efterårssæson 2023)

15:00-21:00: Fløjen 1 (5B Allerslev skole: Klassearrangement 6B Allerslev Skole )

08:00-23:55: Bjælkeloftet (Vinsmagning med Califoniske vine : Vinsmagning med Californiske vine)


Søndag den 08. oktober 2023

11:30-17:30: Salen + køkken (Lejre Pensionistforening: Bankospil)

09:00-17:00: Fløjen 1 (AFLYST) (Daisy McLean: Smagen af Columbia)


Mandag den 09. oktober 2023

15:30-19:00: Salen (FOF Fjordlandet: Hatha Yoga FOF)

18:30-22:30: Fløjen 1 (Lions Club Lejre: Klubmøde)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Holbæk-Lejre: Mandags Yoga)


Tirsdag den 10. oktober 2023

08:30-10:00: Salen (Pernille Weiss: Morgenyoga)

16:30-20:30: Salen (Pernille Weiss: Yoga)


Onsdag den 11. oktober 2023

18:00-21:00: Bjælkeloftet (Gemynthe Garn: Efterårs spindehold)

10:30-17:30: Fløjen 1 (AUM Genesis: Klub maledag)

10:00-17:00: Salen (Ophængning) (Gro Akademi: Kunstudstilling )


Torsdag den 12. oktober 2023

08:00-23:00: Salen (Felix og stjernerne: FELIX OG STJERNERNE)

11:15-21:00: Fløjen 1 (LOF Holbæk-Lejre: Torsdags Yoga )


Fredag den 13. oktober 2023

10:00-19:00: Salen + Køkken (Gro Akademi: Fernisering - Efterårsudstilling)


Søndag den 15. oktober 2023

10:00-16:00: Salen (Klug Tai Chi: Tai Chi Chuan, træning for øvede)


Mandag den 16. oktober 2023

Hele dagen: Hele Felix (Carsten Møller: Elektriker i huset)


Tirsdag den 17. oktober 2023

Hele dagen: Hele Felix undtagen Salen og stueplan (Carsten Møller: Elektriker i huset)

10:00-16:00: Salen (Carsten Møller: Elektriker i huset)

18:30-22:00: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon : Lejre Strikkesalon)

08:30-10:00: Salen (Pernille Weiss: Morgenyoga)

16:30-20:30: Salen (Pernille Weiss: Yoga)


Onsdag den 18. oktober 2023

Hele dagen: Hele Felix (Carsten Møller: Elektriker i huset)


Torsdag den 19. oktober 2023

Hele dagen: Hele Felix (Carsten Møller: Elektriker i huset)


Fredag den 20. oktober 2023

Hele dagen: Hele Felix (Carsten Møller: Elektriker i huset)


Mandag den 23. oktober 2023

07:00-15:00: Salen (Carsten Møller: Elektriker i huset)

12:00-24:00: Fløjen (Carsten Møller: Elektriker i huset)

15:30-19:00: Salen (FOF Fjordlandet: Hatha Yoga FOF)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Holbæk-Lejre: Mandags Yoga)


Tirsdag den 24. oktober 2023

10:00-16:00: Salen (Carsten Møller: Elektriker i huset)

Hele dagen: Hele Felix undtagen Salen og stueplan (Carsten Møller: Elektriker i huset)

16:00-22:00: Bjælkeloftet (Domus Felix: Livestreaming foredrag fra AU)

08:30-10:00: Salen (Pernille Weiss: Morgenyoga)

16:30-20:30: Salen (Pernille Weiss: Yoga)


Onsdag den 25. oktober 2023

18:00-21:00: Bjælkeloftet (Gemynthe Garn: Efterårs spindehold)

10:30-17:30: Salen (AUM Genesis: Klub maledag)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Holbæk-Lejre: Onsdags Yoga)


Torsdag den 26. oktober 2023

10:00-15:00: Salen (Domus Felix: Stemning af flygel)

11:15-21:00: Fløjen 1 (LOF Holbæk-Lejre: Torsdags Yoga )


Fredag den 27. oktober 2023

16:00-23:00: Fløjen 1 (Allerslev skole 6A: Klassefest 6A)


Lørdag den 28. oktober 2023

09:00-24:00: Salen + Køkken + Glasburet (Lions Lejre & Domus Felix: Mad & Musik)

09:30-12:30: Fløjen (Repair Café Lejre By: Åben Repair Café)


Søndag den 29. oktober 2023

09:00-17:00: Fløjen 1 (AFLYST) (Daisy McLean: Smagen af Columbia)


Mandag den 30. oktober 2023

15:30-19:00: Salen (FOF Fjordlandet: Hatha Yoga FOF)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Holbæk-Lejre: Mandags Yoga)


Tirsdag den 31. oktober 2023

18:30-22:00: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon : Lejre Strikkesalon)

08:30-10:00: Salen (Pernille Weiss: Morgenyoga)

16:30-20:30: Salen (Pernille Weiss: Yoga)


Nyhedsbrev om aktiviteter...

Her kan du tilmelde dig til Nyhedsbrevet...