Oversigt over bookinger i april 2020

År: 2020 | 2021
Måned: jan | feb | mar | apr | maj | jun | jul | aug | sep | okt | nov | dec


Onsdag den 01. april 2020

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: KUNSTUDSTILLING: 14.apr.-15.maj)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 401156/401157)

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Torsdag den 02. april 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

18:30-23:50: Salen - projektor (Grundejerforeningen Valdemarsgård: Generalforsamling)

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

08:00-11:00: Fløjen 1 + køkken (Svedkonceptet: Senior + 60år træning)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Fredag den 03. april 2020

16:00-19:00: Salen, køkken, fløjen, glasburet (Lejre Musikskole: Instrumentalcafe)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Lørdag den 04. april 2020

Hele dagen: Hele Felix (undtagen Atelieret) (Felix: Forårsmarked )

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Søndag den 05. april 2020

Hele dagen: Hele Felix (undtagen Atelieret) (Felix: Forårsmarked )

Hele dagen: Hele Felix (undtagen Atelieret) (Felix: Forårsmarked)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Mandag den 06. april 2020

16:30-21:00: Salen + køkken + udenomsareal (Midtsjællands Efterskole: Påskedageløb for elever)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Tirsdag den 07. april 2020

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)

16:30-20:45: Salen (Yoga med Mette: Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 08. april 2020

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: KUNSTUDSTILLING: 2.marts - 8.april)

10:00-17:00: Salen (AUM Genesis: Medlemsmøde)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Torsdag den 09. april 2020

15:00-16:00: Salen (væggene) Nedtagning (Lejre Kunstforening: Klargøring - Udstilling)


Lørdag den 11. april 2020

Hele dagen: Fløjen + Salen + Køkken + Glasburet (KreativSkolen: Tegne- og malekursus)


Søndag den 12. april 2020

Hele dagen: Fløjen + Salen + Køkken + Glasburet (KreativSkolen: Tegne- og malekursus)


Tirsdag den 14. april 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

10:00-16:00: Salen (væggene) Ophængning (Lejre Kunstforening: Klargøring - Udstilling)

19:00-21:30: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Lejre Strikkesalon)

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)

16:30-20:45: Salen (Yoga med Mette: Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 15. april 2020

19:00-21:30: Bjælkeloftet (Grundejerforeningen Åbanken: Generalforsamling, Åbanken)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 401156/401157)

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)

08:00-13:00: Salen (Lejre Musikskole: Teaterforestilling)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)


Torsdag den 16. april 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

18:00-22:00: Salen (Lejre Historiske Forening: Foredrag om besættelsestiden)

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)


Fredag den 17. april 2020

17:30-23:45: Salen + (køkken + glasburet) (Lejre Danseforening: Dans Hold 1+2 - Forårsæson)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)


Lørdag den 18. april 2020

12:00-18:30: Salen (AUM Genesis: Ferniseringsfest v. AUM Genesis)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)


Søndag den 19. april 2020

11:30-17:30: Salen + Køkken (Lejre Pensionistforening: Bankospil)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)


Mandag den 20. april 2020

15:30-17:10: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192636)

17:15-18:55: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192637)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L392180/L392181)

18:00-22:00: Fløjen 1 (Lions Lejre: Klubmøde/generalforsamling Lions Lejre)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)


Tirsdag den 21. april 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)

16:00-23:00: Salen + Køkken (Dagli' Brugsen: Årsmøde - Dagli' Brugsen)


Onsdag den 22. april 2020

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 401156/401157)

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)

12:00-23:00: Salen + Køkken + Glasburet (Felix: Spis-i-Felix)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)


Torsdag den 23. april 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)


Fredag den 24. april 2020

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)


Lørdag den 25. april 2020

14:00-24:00: Salen (Lejre Live: koncert)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)


Søndag den 26. april 2020

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)


Mandag den 27. april 2020

18:30-21:30: Salen og evt. hvis mulig mikrofon og projektor (Lejre-Allerslev Grundejerforening: Generalforsamling)

15:30-17:10: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192636)

17:15-18:55: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192637)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L392180/L392181)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)


Tirsdag den 28. april 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

19:00-21:30: Fløjen (Lejre Strikkesalon: Lejre Strikkesalon)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)

16:30-20:45: Salen (Yoga med Mette: Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 29. april 2020

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)


Torsdag den 30. april 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

16:00-23:00: Salen - køkken (Felix: Felix - Generalforsamling )

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: KUNSTUDSTILLING: 14.apr.-15.maj)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - AUM Genesis)


Privatlivspolitik!

Foreningen Domus Felix har en privatlivspolitik, hvor vi beskriver, hvilke personlige oplysninger, vi har om medlemmerne m.fl., og hvad disse oplysninger bruges til.

Klik her for mere info...