Oversigt over bookinger i marts 2020

År: 2020 | 2021
Måned: jan | feb | mar | apr | maj | jun | jul | aug | sep | okt | nov | dec


Søndag den 01. marts 2020

09:30-12:00: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Farvernes verden - for børn (4-7 år) og forælder)

13:30-16:00: Salen (væggene) Ophængning (Lejre Kunstforening: Klargøring - Udstilling)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: KUNSTUDSTILLING: 2.marts - 8.april)


Mandag den 02. marts 2020

18:00-20:00: Salen og storskærm (Lejre Kabelnet: Generalforsamling i Lejre Kabelnet)

15:30-17:10: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192636)

17:15-18:55: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192637)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L392180/L392181)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Tirsdag den 03. marts 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

16:00-18:30: Fløjen 1 (Flow In Motion: Fascial Flow®)

19:00-21:30: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Lejre Strikkesalon)

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)

16:30-20:45: Salen (Yoga med Mette: Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 04. marts 2020

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 401156/401157)

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)

17:00-23:00: Salen + Køkken (Venstre Lejre: Venstre møde)


Torsdag den 05. marts 2020

18:00-21:30: Salen (Yoga med Mette + Ronnie Rasmussen: Aktiver Kroppens Fundament - Workshop)

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

08:00-11:00: Fløjen 1 + køkken (Svedkonceptet: Senior + 60år træning)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Fredag den 06. marts 2020

17:00-23:00: Salen + Køkken (Generalforsamling - ikke Banko) (Lejre Pensionistforening: Bankospil)

17:00-23:00: Salen + Køkken (Lejre Pensionistforening: Generalforsamling)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Lørdag den 07. marts 2020

10:00-10:00: Salen og køkken (FC Lejre: Generalforsamling og frivilligfest for FC Lejre)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Søndag den 08. marts 2020

11:30-17:30: Salen + Køkken (Lejre Pensionistforening: Bankospil)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Mandag den 09. marts 2020

15:00-21:00: Salen og køkkenet (Lejre økologiske Frugtlund: Generalforsamling med spisning)

15:30-17:10: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192636)

17:15-18:55: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192637)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L392180/L392181)

18:00-22:00: Fløjen 1 (Lions Lejre: Klubmøde Lions Lejre)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Tirsdag den 10. marts 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

16:00-18:30: Fløjen 1 (Flow In Motion: Fascial Flow®)

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)

16:30-20:45: Salen (Yoga med Mette: Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 11. marts 2020

18:45-22:00: Bjælkeloftet (Folkeuniversitet Skjoldungernes Land: Bestyrelsesmøde)

18:30-22:30: Salen (Lejre Tennis Klub: Generalforsamling)

10:00-17:00: Salen (AUM Genesis: Medlemsmøde)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 401156/401157)

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Torsdag den 12. marts 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

18:00-23:00: salen inkl. køkken (ABF Store Stensager: generalforsamling)

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Fredag den 13. marts 2020

17:30-23:45: Salen + (køkken + glasburet) (Lejre Danseforening: Dans Hold 1+2 - Forårsæson)

07:00-16:30: Fløjen 1+køkken (Osted børnehus: Pædagogisk dag)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Lørdag den 14. marts 2020

13:00-17:30: sal + køkken + projektor (Foreningen NORDEN Roskilde - Lejre: Foredrag og generalforsamling)

07:00-12:00: Fløjen (Svedkonceptet: Mand dig op og sved)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Søndag den 15. marts 2020

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Mandag den 16. marts 2020

15:00-22:00: Salen (Grundejerforeningen Røglebakken: Generalforsamling)

15:30-17:10: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192636)

17:15-18:55: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192637)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L392180/L392181)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Tirsdag den 17. marts 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

19:00-21:30: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Lejre Strikkesalon)

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)

16:30-20:45: Salen (Yoga med Mette: Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 18. marts 2020

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 401156/401157)

16:00-19:00: Salen + flygel + sanganlæg (Lejre Musikskole: Musikskolekoncert )

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Torsdag den 19. marts 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

18:00-22:00: Salen+borde+stole (Grundejerforeningen Rødkildebanken: Generalforsamling - Rødkildebanken)

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Fredag den 20. marts 2020

10:00-23:39: salen (Lejre Live: Koncert)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Lørdag den 21. marts 2020

07:00-24:00: Salen (Lejre Live: Koncert)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Søndag den 22. marts 2020

09:30-12:00: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Farvernes verden - for børn (4-7 år) og forælder)

07:00-12:00: Salen (oprydning) (Lejre Live: Koncert)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Mandag den 23. marts 2020

18:00-22:00: Salen og storskærm (Lejre Kabelnet: Generalforsamling i Lejre Kabelnet)

15:30-17:10: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192636)

17:15-18:55: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192637)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L392180/L392181)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Tirsdag den 24. marts 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)

16:30-20:45: Salen (Yoga med Mette: Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 25. marts 2020

10:00-17:00: Salen (AUM Genesis: Medlemsmøde)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 401156/401157)

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Torsdag den 26. marts 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

14:00-19:00: Salen + Køkken (Lejre Musikskole: Instrumentalcafe - koncert)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Fredag den 27. marts 2020

17:30-23:45: Salen + (køkken + glasburet) (Lejre Danseforening: Dans Hold 1+2 - Forårsæson)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Lørdag den 28. marts 2020

07:00-13:00: Salen + køkken (Svedkonceptet: Træning & morgenmad )

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Søndag den 29. marts 2020

09:30-12:00: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Farvernes verden - for børn (4-7 år) og forælder)

07:00-23:00: Salen + Køkken + Glasburet (Felix: Spis-i-Felix)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Mandag den 30. marts 2020

15:30-17:10: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192636)

17:15-18:55: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192637)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L392180/L392181)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)


Tirsdag den 31. marts 2020

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: KUNSTUDSTILLING: 2.marts - 8.april)

19:00-21:30: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Lejre Strikkesalon)

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Ingelise Skou)

16:30-20:45: Salen (Yoga med Mette: Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Nyhedsbrev om aktiviteter...

Tilmeld dig Felix' elektroniske Nyhedsbrev. Så modtager du med jævne mellemrum en e-mail med korte introduktioner til de kommende arrangementer - lige til at skrive ud og hænge op.

Her kan du tilmelde dig til Nyhedsbrevet...