Oversigt over bookinger i november 2019

År: 2019 | 2020
Måned: jan | feb | mar | apr | maj | jun | jul | aug | sep | okt | nov | dec


Fredag den 01. november 2019

17:30-23:45: Salen (Lejre Danseforening: Dans Hold 1+2 - Efterårsæson)

16:00-23:00: Fløjen 1 - afventer godkendelse (Allerslev Skole 4B: Halloween Fællesspisning 4B)

09:00-16:00: Salen - Klargøring af udstilling (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - Ophængning/nedtagning)


Lørdag den 02. november 2019

Hele dagen: Salen (Dorte Gjelstrup: Fernisering - QQ TextilKunst)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)


Søndag den 03. november 2019

11:30-17:30: Salen + Køkken (Lejre Pensionistforening: Bankospil)

10:00-14:30: Fløjen (Dansk Flygtningehjælp i Lejre: Dansk Flygtningehjælps Landsindsamling 2019)

09:30-12:00: bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Familieworkshop)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)


Mandag den 04. november 2019

15:30-17:10: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192636)

17:15-18:55: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192637)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L392180/L392181)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

10:00-12:00: Atelieret (LHF's aftenskole: LHF's kursus - Callanetics og afspænding)


Tirsdag den 05. november 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

18:00-22:00: Salen (Lejre Historiske Forening: Den spanske syge i Danmark)

16:00-18:30: Fløjen 1 (Flow In Motion: Fascial Flow®)

08:00-13:00: salen, projektor og lærred, stole og borde (+DIG: Foredrag for læseheste og pædagoger)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

16:30-21:00: Atelieret (Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 06. november 2019

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

10:00-18:00: Salen (aum genesis: Medlemsmøde)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 392156/392157)

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)


Torsdag den 07. november 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

13:00-16:30: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdags reservation)

12:00-23:00: Salen + Køkken + Glasburet (Felix: Spis-i-Felix)


Fredag den 08. november 2019

17:30-23:45: Salen (Lejre Danseforening: Dans Hold 1+2 - Efterårsæson)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)


Lørdag den 09. november 2019

Hele dagen: Salen (Dorte Gjelstrup: Fernisering - QQ TextilKunst)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)


Søndag den 10. november 2019

09:30-12:00: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Familieworkshop)

Hele dagen: Salen (Dorte Gjelstrup: Fernisering - QQ TextilKunst)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)


Mandag den 11. november 2019

18:00-22:00: Glasburet (Lejre Jagtforening: Bestyrelsesmøde)

15:30-17:10: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192636)

17:15-18:55: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192637)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L392180/L392181)

18:00-22:00: Fløjen 1 (Lions Lejre: Klubmøde)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

10:00-12:00: Atelieret (LHF's aftenskole: LHF's kursus - Callanetics og afspænding)


Tirsdag den 12. november 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

18:00-22:30: Salen og køkken (DN Lejre: DN Årsmøde)

16:00-18:30: Fløjen 1 (Flow In Motion: Fascial Flow®)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

19:00-21:30: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Lejre Strikkesalon)

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

16:30-21:00: Atelieret (Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 13. november 2019

10:00-23:55: Salen + køkken + glasburet (Lejre Kommune: KB spiser med borgerne)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

18:30-21:00: Atelieret (BEDRE PSYKIATRI: Mindfulness kursus )

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 392156/392157)

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)


Torsdag den 14. november 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

08:00-16:00: Salen og køkken (Danmission Genbrug Osted: Kursus Den gode kundebetjening)

13:00-16:30: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdags reservation)


Fredag den 15. november 2019

17:30-23:45: Salen (Lejre Danseforening: Dans Hold 1+2 - Efterårsæson)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)


Lørdag den 16. november 2019

Hele dagen: Salen (Dorte Gjelstrup: Fernisering - QQ TextilKunst)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)


Søndag den 17. november 2019

Hele dagen: Salen (Dorte Gjelstrup: Fernisering - QQ TextilKunst)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)


Mandag den 18. november 2019

15:30-17:10: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192636)

17:15-18:55: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192637)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L392180/L392181)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

10:00-12:00: Atelieret (LHF's aftenskole: LHF's kursus - Callanetics og afspænding)


Tirsdag den 19. november 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

16:00-18:30: Fløjen 1 (Flow In Motion: Fascial Flow®)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

16:30-21:00: Atelieret (Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 20. november 2019

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

10:00-18:00: Salen (aum genesis: Medlemsmøde)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 392156/392157)

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)


Torsdag den 21. november 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

13:00-16:30: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdags reservation)


Fredag den 22. november 2019

17:30-23:45: Salen (Lejre Danseforening: Dans Hold 1+2 - Efterårsæson)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)


Lørdag den 23. november 2019

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)


Søndag den 24. november 2019

10:00-19:00: Salen, køkken, glasbur (Højby Bylaug: Højby Bylaugs Julefest)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)


Mandag den 25. november 2019

15:30-17:10: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192636)

17:15-18:55: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192637)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L392180/L392181)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

10:00-12:00: Atelieret (LHF's aftenskole: LHF's kursus - Callanetics og afspænding)


Tirsdag den 26. november 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

16:00-18:30: Fløjen 1 (Flow In Motion: Fascial Flow®)

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

19:00-21:30: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Lejre Strikkesalon)

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

16:30-21:00: Atelieret (Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 27. november 2019

Hele dagen: Salene (væggene) (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - QQ TextilKunst)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 392156/392157)

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)

16:00-20:00: Salen +køkken - afventer godkendelse (Kfum toke lejre : Ulve spejder julehygge)


Torsdag den 28. november 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

15:00-24:00: Hele Felix (undtagen Atelieret) (Felix: Klargøring til Julemarked)

11:00-15:00: Salen - Nedtagning af udstilling (Dorte Gjelstrup: Kunstudstilling - Ophængning/nedtagning)

13:00-16:30: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdags reservation)


Fredag den 29. november 2019

07:00-24:00: Hele Felix (undtagen Atelieret) (Felix: Klargøring til Julemarked)


Lørdag den 30. november 2019

07:00-23:00: Hele Felix (ikke Atelieret) (Felix: Julemarked anno 2019)


Find os på Facebook

Facebook