Oversigt over bookinger i oktober 2019

År: 2019 | 2020
Måned: jan | feb | mar | apr | maj | jun | jul | aug | sep | okt | nov | dec


Tirsdag den 01. oktober 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

19:00-21:30: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Lejre Strikkesalon)

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

16:30-21:00: Atelieret (Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 02. oktober 2019

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 392156/392157)

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)

17:00-20:00: Glasburet (Spis-i-Felix-Unge: Unge spis felix planlægningsmøde)


Torsdag den 03. oktober 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

Hele dagen: Salen (ophængning) afvent tidsrum (Lejre Kunstforening: Forberedelse ifm kunstudstilling)

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

13:00-16:30: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdags reservation)

15:30-23:00: Salen og køkken (Dagli'Brugsen - Lejre: Nye farver og smage på menuen)

19:00-22:00: Bjælkeloftet + køkken (Lavringe jord - nyttehaverne: Nyttehaverne, medlemsmøde)


Fredag den 04. oktober 2019

17:30-23:45: Salen (Lejre Danseforening: Dans Hold 1+2 - Efterårsæson)

Hele dagen: Salen (ophængning) afvent tidsrum (Lejre Kunstforening: Forberedelse ifm kunstudstilling)

08:00-12:00: Salen (væggene) ophængning (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)


Lørdag den 05. oktober 2019

12:00-17:00: Salen + Køkken (Lejre Kunstforening: Fernisering - diverse kunstnere)

09:30-12:00: Salen og køkken (Lejre Kommunes Handicapråd : Indvielse af handicap toilet)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: KUNSTUDSTILLING: 5.- 30. oktober)

11:00-16:30: Fløjen 1 + køkken (Lavringe Jord: Visionsdag for Lavringe Jord)

09:30-14:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Workshop - store elever)


Søndag den 06. oktober 2019

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

10:00-14:30: Fløjen 1 (Røde kors i Lejre: Røde Landsindsamling 2019 )

09:30-14:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Workshop - store elever)


Mandag den 07. oktober 2019

15:30-17:10: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192636)

17:15-18:55: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192637)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L392180/L392181)

18:00-22:30: Fløjen 1 (Lions Lejre: Klubmøde)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

10:00-12:00: Atelieret (LHF's aftenskole: LHF's kursus - Callanetics og afspænding)

12:00-23:00: Salen + Køkken + Glasburet (Felix: Spis-i-Felix)


Tirsdag den 08. oktober 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

16:30-21:00: Atelieret (Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 09. oktober 2019

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

10:00-18:00: Salen (aum genesis: Medlemsmøde)

18:30-21:00: Atelieret (BEDRE PSYKIATRI: Mindfulness kursus )

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 392156/392157)

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)


Torsdag den 10. oktober 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

13:00-16:30: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdags reservation)


Fredag den 11. oktober 2019

17:30-23:45: Salen (forhåndsreservering) (Lejre Danseforening: Dans Hold 1+2 - Efterårsæson)


Lørdag den 12. oktober 2019

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)


Søndag den 13. oktober 2019

11:30-17:30: Salen + Køkken (Lejre Pensionistforening: Bankospil)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)


Mandag den 14. oktober 2019

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)


Tirsdag den 15. oktober 2019

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

19:00-21:30: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Lejre Strikkesalon)


Onsdag den 16. oktober 2019

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)


Torsdag den 17. oktober 2019

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

17:00-21:30: Fløjen 1 (BL Mal og Mad: Vin, mal & tapas)


Fredag den 18. oktober 2019

17:30-23:45: Salen (Lejre Danseforening: Dans Hold 1+2 - Efterårsæson)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)


Lørdag den 19. oktober 2019

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)


Søndag den 20. oktober 2019

09:30-12:00: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Familieworkshop)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)


Mandag den 21. oktober 2019

15:30-17:10: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192636)

17:15-18:55: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192637)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L392180/L392181)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

18:00-22:00: Salen og mikrofon! (Lejre Historiske Forening: Lejre Historiske Forening)

10:00-12:00: Atelieret (LHF's aftenskole: LHF's kursus - Callanetics og afspænding)


Tirsdag den 22. oktober 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

16:00-18:30: Fløjen 1 (Flow In Motion: Fascial Flow®)

17:30-22:00: Salen (LOF Holbæk-Lejre: Foredrag Bente Klarlund)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

16:30-21:00: Atelieret (Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 23. oktober 2019

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

10:00-18:00: Salen (aum genesis: Medlemsmøde)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 392156/392157)

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)


Torsdag den 24. oktober 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

17:00-22:00: Salen (mikrofon,projektor) (BEDRE PSYKIATRI/Roskilde-Lejre: Medicin & terapi i behandling af psykose)

13:00-16:30: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdags reservation)

14:00-16:00: Salen (Felix: Stemning af flygel)


Fredag den 25. oktober 2019

07:00-23:55: Salen + Glasbur + Køkken (Flygel) (Lions Lejre & Domus Felix: Jazzaften med spisning)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)


Lørdag den 26. oktober 2019

16:00-24:00: Salen + Køkken (forberedelse) (Danske Amatørarkæologer: Arkæologitræf Sjælland)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)


Søndag den 27. oktober 2019

09:00-17:00: Salen + køkken + evt. gårdspladsen (Danske Amatørarkæologer: Arkæologitræf Sjælland)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)


Mandag den 28. oktober 2019

15:30-18:45: Salen - afventer godkendelse (Allerslev skole 0A: Efterårsarrangement: Allerslev Skole 0A: Efterårsarrangement)

15:30-17:10: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192636)

17:15-18:55: Fløjen 1 (FOF Midtsjælland: Hatha Yoga - FOF Hold 192637)

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L392180/L392181)

10:00-12:00: Atelieret (LHF's aftenskole: LHF's kursus - Callanetics og afspænding)


Tirsdag den 29. oktober 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))

16:00-18:30: Fløjen 1 (Flow In Motion: Fascial Flow®)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

19:00-21:30: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Lejre Strikkesalon)

09:30-11:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: LOF 'SMART' - L392295/L401295)

17:00-24:00: Salen + Køkken (Roskilde Tango / Bruno Ingemann: Milonga - Tango)

16:30-21:00: Atelieret (Yoga med Mette: Styrkende yoga Hold 1+ Hold 2)


Onsdag den 30. oktober 2019

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: KUNSTUDSTILLING: 5.- 30. oktober)

18:30-21:00: Atelieret (BEDRE PSYKIATRI: Mindfulness kursus )

08:15-12:00: Fløjen 1 (LOF Lejre: Morgen Yoga - LOF Hold 392156/392157)

13:00-21:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole : Musikskolen - Onsdags reservation)


Torsdag den 31. oktober 2019

14:15-18:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))

Hele dagen: Salen (nedtagning) afvent tidsrum (Lejre Kunstforening: Forberedelse ifm kunstudstilling)

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF L392146/L392147)

08:00-15:00: Salen (væggene) nedtagning (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Diverse kunstnere)

13:00-16:30: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdags reservation)

15:00-23:55: Salen + køkken + glasburet (Felix: Spil Dansk koncert med Bente Kure ++)


Privatlivspolitik!

Foreningen Domus Felix har en privatlivspolitik, hvor vi beskriver, hvilke personlige oplysninger, vi har om medlemmerne m.fl., og hvad disse oplysninger bruges til.

Klik her for mere info...