Oversigt over bookinger i september 2017
År: 2024 | 2025
Måned: jan | feb | mar | apr | maj | jun | jul | aug | sep | okt | nov | dec
Fredag den 01. september 2017
17:45-24:00: Salen + Glasburet (Lejre Danseforening: Dans hold 1 + 2)
Søndag den 03. september 2017
15:45-18:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (begynder, let øvede))
18:00-22:00: Salen (Bofællesskabet Skråningen: Fællesmøde)
Mandag den 04. september 2017
19:00-21:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (øvede))
15:30-17:10: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)
17:15-18:55: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)
08:15-13:45: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L172143/L172144)
14:00-17:45: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Mandagsreservation)
17:45-19:00: Fløjen 1 (Scarlettyoga: Teen Yoga)
Tirsdag den 05. september 2017
14:00-19:00: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))
16:45-18:10: Atelieret (Yogatræet: Børne Yoga 7-11 år)
13:00-16:30: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)
16:30-18:55: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)
09:00-15:00: Salen (Lejre Kunstforening: Opsætning af udstilling (Ulla Sperling))
19:00-22:00: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Strikkesalon)
Onsdag den 06. september 2017
10:00-20:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Onsdagsreservation)
09:00-15:00: Salen (Lejre Kunstforening: Opsætning af udstilling (Ulla Sperling))
Torsdag den 07. september 2017
14:15-17:45: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))
16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF 172141/172142)
15:00-23:00: Salen + køkken + glasburet (LIF Forældre- og Støtteforening: Hjælperfest med middag)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
13:00-17:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)
14:00-17:00: Atelieret (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)
06:30-08:30: Atelieret (Yogatræet: Mysore Praksis)
08:30-10:45: Atelieret (Yogatræet: Yin Yoga)
Fredag den 08. september 2017
14:00-24:00: Hele Felix - Klargøring (Lejre Høstfestival: Lejre Høstfestival 2017)
Lørdag den 09. september 2017
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
Hele dagen: Hele Felix (Lejre Høstfestival: Lejre Høstfestival 2017)
Søndag den 10. september 2017
15:45-18:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (begynder, let øvede))
12:00-18:30: Salen + Køkken (Lejre Pensionistforening: Bankospil)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
00:00-12:00: Hele Felix - Oprydning (Lejre Høstfestival: Lejre Høstfestival 2017)
Mandag den 11. september 2017
19:00-21:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (øvede))
15:30-17:10: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)
17:15-18:55: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)
08:15-13:45: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L172143/L172144)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
19:00-22:00: Fløjen 1 (Lions Lejre: LIONS Lejre Klubmøde)
14:00-17:45: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Mandagsreservation)
12:00-23:00: Salen + Glasburet + Køkken (Felix: Spis-i-Felix)
17:45-19:00: Fløjen 1 (Scarlettyoga: Teen Yoga)
Tirsdag den 12. september 2017
14:00-19:00: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))
16:45-18:10: Atelieret (Yogatræet: Børne Yoga 7-11 år)
13:00-16:30: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)
16:30-18:55: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
19:30-22:00: Fløjen 1 (Den Konservative Vælgerforening i Lejre: Møde)
Onsdag den 13. september 2017
10:00-18:00: Salen (AUMgenesis: AUMgenesis medlemsmøde)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
10:00-20:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Onsdagsreservation)
Torsdag den 14. september 2017
14:15-17:45: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))
16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF 172141/172142)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
13:00-17:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)
14:00-17:00: Atelieret (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)
06:30-08:30: Atelieret (Yogatræet: Mysore Praksis)
18:00-22:00: Salen + køkken (Lysbilledlærred) (Lejre Historiske Forening: Skjoldungetiden 500 års Danmarkshistorie)
08:30-10:45: Atelieret (Yogatræet: Yin Yoga)
Fredag den 15. september 2017
17:45-24:00: Salen + Glasburet (Lejre Danseforening: Dans hold 1 + 2)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
Lørdag den 16. september 2017
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
10:00-02:00: Fløjen 1, inkl. Køkken (Vin klubben Lejre: Lukket vinsmagning - Lejre Vinklub)
Søndag den 17. september 2017
15:45-18:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (begynder, let øvede))
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
Mandag den 18. september 2017
19:00-21:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (øvede))
15:30-17:10: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)
17:15-18:55: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)
08:15-13:45: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L172143/L172144)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
14:00-17:45: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Mandagsreservation)
17:45-19:00: Fløjen 1 (Scarlettyoga: Teen Yoga)
Tirsdag den 19. september 2017
14:00-19:00: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))
16:45-18:10: Atelieret (Yogatræet: Børne Yoga 7-11 år)
13:00-16:30: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)
16:30-18:55: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
19:00-22:00: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Strikkesalon)
Onsdag den 20. september 2017
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
10:00-20:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Onsdagsreservation)
10:00-16:00: Salen (RUC - Studienævn: Undervisning i forbindelse med geografiuddannelsen)
Torsdag den 21. september 2017
14:15-17:45: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))
16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF 172141/172142)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
13:00-17:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)
14:00-17:00: Atelieret (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)
06:30-08:30: Atelieret (Yogatræet: Mysore Praksis)
08:30-10:45: Atelieret (Yogatræet: Yin Yoga)
Fredag den 22. september 2017
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
Lørdag den 23. september 2017
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
08:30-11:30: Atelieret (Scarlett Yoga: Yin yoga workshop)
Søndag den 24. september 2017
15:45-18:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (begynder, let øvede))
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
Mandag den 25. september 2017
19:00-21:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (øvede))
15:30-17:10: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)
17:15-18:55: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)
08:15-13:45: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L172143/L172144)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
14:00-17:45: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Mandagsreservation)
17:45-19:00: Fløjen 1 (Scarlettyoga: Teen Yoga)
Tirsdag den 26. september 2017
14:00-19:00: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (5.-9.klasse))
16:45-18:10: Atelieret (Yogatræet: Børne Yoga 7-11 år)
13:00-16:30: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)
16:30-18:55: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
19:30-22:00: Fløjen 1 (Den Konservative Vælgerforening i Lejre: Møde)
Onsdag den 27. september 2017
10:00-18:00: Salen (AUMgenesis: AUMgenesis medlemsmøde)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
10:00-20:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Onsdagsreservation)
Torsdag den 28. september 2017
14:15-17:45: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold (2.-4. klasse))
08:00-16:00: Salen + Køkken (Danmission : Danmission Genbrug )
16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF 172141/172142)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
13:00-17:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)
14:00-17:00: Atelieret (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)
06:30-08:30: Atelieret (Yogatræet: Mysore Praksis)
17:00-23:00: Salen + køkken + glasburet (Roskilde Studiekor: Naboskabet mellem Rusland og Baltikum)
18:15-21:15: Bjælkeloftet (Lejre Ungdomsskole: Ungdomsskolehold - Vild med at tegne)
08:30-10:45: Atelieret (Yogatræet: Yin Yoga)
Fredag den 29. september 2017
17:45-24:00: Salen + Glasburet (Lejre Danseforening: Dans hold 1 + 2)
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)
Lørdag den 30. september 2017
15:45-18:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (begynder, let øvede))
Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)