Oversigt over bookinger i maj 2018

År: 2018 | 2019
Måned: jan | feb | mar | apr | maj | jun | jul | aug | sep | okt | nov | dec


Tirsdag den 01. maj 2018

07:00-14:00: Salen + Køkken (Socialdemokratiet i Lejre: 1. maj morgenmøde)

16:45-18:30: Atelieret (ScarlettYoga: Børneyoga)

16:30-18:45: Fløjen 1 (Flow In Motion: Fascial Flow)

19:00-22:00: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Strikkesalon)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Onsdag den 02. maj 2018

10:00-20:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Onsdagsreservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Torsdag den 03. maj 2018

14:30-17:30: Salen, projektor (Lejre Kommune: Centermøde KØA)

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF 172141/172142)

13:00-17:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

14:00-17:00: Atelieret (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)

08:30-11:00: Atelieret (ScarlettYoga: Yin Yoga)


Fredag den 04. maj 2018

17:45-23:45: Salen + Glasbur (Lejre Danseforening: Dans Hold 1+2 - Forårsæson)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Lørdag den 05. maj 2018

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Søndag den 06. maj 2018

15:45-18:00: Atelieret (ScarlettYoga: Ashtanga let øvede og begyndere)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Mandag den 07. maj 2018

19:00-21:00: Atelieret (ScarlettYoga: Ashtanga Yoga for øvede)

08:15-13:45: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L172143/L172144)

14:00-17:45: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Mandagsreservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Tirsdag den 08. maj 2018

16:45-18:30: Atelieret (ScarlettYoga: Børneyoga)

16:30-18:45: Fløjen 1 (Flow In Motion: Fascial Flow)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Onsdag den 09. maj 2018

10:00-18:00: Salen/glasbur (AUMgenesis: AUMgenesis medlemsmøde)

10:00-20:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Onsdagsreservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Torsdag den 10. maj 2018

13:00-17:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

14:00-17:00: Atelieret (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)

08:30-11:00: Atelieret (ScarlettYoga: Yin Yoga)


Fredag den 11. maj 2018

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Lørdag den 12. maj 2018

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Søndag den 13. maj 2018

15:45-18:00: Atelieret (ScarlettYoga: Ashtanga let øvede og begyndere)

17:00-18:00: Salen (bordopstilling) (8B Allerslev Skole: Klassearrangement 8B - Brunch)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Mandag den 14. maj 2018

19:00-21:00: Atelieret (ScarlettYoga: Ashtanga Yoga for øvede)

08:15-13:45: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L172143/L172144)

07:00-14:00: Salen + Køkken (8B Allerslev Skole: Klassearrangement 8B - Brunch)

19:15-22:15: Salen + Køkken + Flygel (Roskilde Studiekor: Korprøve)

18:30-22:00: Fløjen 1 (Lions Lejre: LIONS Lejre Klubmøde)

14:00-17:45: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Mandagsreservation)

13:30-15:00: Bjælkeloftet (Felix: Møde med Billedskolen)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Tirsdag den 15. maj 2018

16:45-18:30: Atelieret (ScarlettYoga: Børneyoga)

16:30-18:45: Fløjen 1 (Flow In Motion: Fascial Flow)

18:30-22:00: Glasburet - afventer godkendelse (Lejre Vand : Møde)

19:00-22:00: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Strikkesalon)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)

16:00-21:30: Salen og køkken (Lejre Kommune: Workshop for bofællesskabet Krake)


Onsdag den 16. maj 2018

07:00-11:00: Salen og Køkken, Glasburet (Lejre Kommune: Fælles rådhusmøde)

10:00-20:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Onsdagsreservation)

14:00-16:00: Glasburet (Mogens Petersen: Planlægninsmøde - Stafet For Livet )

08:30-10:00: Fløjen 1 (Lejre Jagtforening: Pralemorgen i jagtforeningen)

17:00-24:00: Salen + Glasburet + Køkken (Opstilling af borde) (Felix: Spis-i-Felix)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Torsdag den 17. maj 2018

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF 172141/172142)

13:00-17:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

14:00-17:00: Atelieret (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

12:00-23:00: Salen + Glasburet + Køkken (Felix: Spis-i-Felix)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)

08:30-11:00: Atelieret (ScarlettYoga: Yin Yoga)


Fredag den 18. maj 2018

17:45-23:45: Salen + Glasbur (Lejre Danseforening: Dans Hold 1+2 - Forårsæson)

10:00-16:30: Salen og køkkenet (Center for Kultur & Fritid, Lejre Kommune: Farvespillet - koncert og udstilling)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Lørdag den 19. maj 2018

19:30-01:00: Fløjen 1 (9a - Allerslev Skole: Klassearrangement - forældre)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Søndag den 20. maj 2018

15:45-18:00: Atelieret (ScarlettYoga: Ashtanga let øvede og begyndere)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling - Gunnar Nielsen)


Mandag den 21. maj 2018

19:00-21:00: Atelieret (ScarlettYoga: Ashtanga Yoga for øvede)

08:15-13:45: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L172143/L172144)

14:00-17:45: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Mandagsreservation)


Tirsdag den 22. maj 2018

16:45-18:30: Atelieret (ScarlettYoga: Børneyoga)

11:00-16:00: Salen (Ophængning) (Lejre Kunstforening: Klargøring af udstilling (Sten Asbirk))

10:00-11:00: Salen (Nedtagning) (Lejre Kunstforening: Klargøring af udstilling -Gunnar Nielsen)


Onsdag den 23. maj 2018

10:00-18:00: Salen/glasbur (AUMgenesis: AUMgenesis medlemsmøde)

10:00-20:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Onsdagsreservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling (Sten Asbirk))


Torsdag den 24. maj 2018

13:00-17:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

14:00-17:00: Atelieret (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling (Sten Asbirk))

08:30-11:00: Atelieret (ScarlettYoga: Yin Yoga)


Fredag den 25. maj 2018

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling (Sten Asbirk))

13:00-01:00: Salen + køkken (FC Lejre: Vinsmagning i Felix)


Lørdag den 26. maj 2018

06:00-22:00: Hele Felix + Gården/haven. (Lejre Musikskole: Sommerkoncert)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling (Sten Asbirk))


Søndag den 27. maj 2018

15:45-18:00: Atelieret (ScarlettYoga: Ashtanga let øvede og begyndere)

08:00-17:00: Salen + Køkken (Lejre Kunstforening: Fernisering - Sten Asbirk)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling (Sten Asbirk))

08:00-11:30: Atelieret (ScarlettYoga: Yin Yoga Workshop)


Mandag den 28. maj 2018

19:00-21:00: Atelieret (ScarlettYoga: Ashtanga Yoga for øvede)

08:15-13:45: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L172143/L172144)

19:15-22:15: Salen + Køkken + Flygel (Roskilde Studiekor: Korprøve)

14:00-17:45: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Mandagsreservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling (Sten Asbirk))


Tirsdag den 29. maj 2018

16:45-18:30: Atelieret (ScarlettYoga: Børneyoga)

19:00-22:00: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Strikkesalon)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling (Sten Asbirk))


Onsdag den 30. maj 2018

18:00-22:00: Salen og storskærm - afventer godkendelse (Lejre Kabelnet: Informationsmøde)

10:00-20:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Onsdagsreservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling (Sten Asbirk))


Torsdag den 31. maj 2018

16:00-23:59: Salen + Køkken (9. Klasserne på Allerslev skole: Klassefest 9.klasse Allerslev Skole)

13:00-17:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

14:00-17:00: Atelieret (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Udstilling (Sten Asbirk))

08:30-11:00: Atelieret (ScarlettYoga: Yin Yoga)


Nyhedsbrev om aktiviteter...

Tilmeld dig Felix' elektroniske Nyhedsbrev. Så modtager du med jævne mellemrum en e-mail med korte introduktioner til de kommende arrangementer - lige til at skrive ud og hænge op.

Her kan du tilmelde dig til Nyhedsbrevet...