Oversigt over bookinger i oktober 2017

År: 2017 | 2018
Måned: jan | feb | mar | apr | maj | jun | jul | aug | sep | okt | nov | dec


Søndag den 01. oktober 2017

15:45-18:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (begynder, let øvede))

08:00-14:00: Salen + Glasbur + Foyer + Køkken (Felix: Børn-i-Felix)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Ulla Sperling)

09:00-14:30: Fløjen 1 (RødeKors Landsindsamling: RødeKors Landsindsamling 2017)


Mandag den 02. oktober 2017

19:00-21:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (øvede))

15:30-17:10: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)

17:15-18:55: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)

18:00-22:00: Salen (Foreningen af grundkøbere på Valdemarsgaard: Informationsmøde)

08:15-13:45: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L172143/L172144)

14:00-17:45: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Mandagsreservation)

14:00-16:00: Salen (Lejre Kunstforening: Nedtagning af udstilling)

17:45-19:00: Fløjen 1 (Scarlettyoga: Teen Yoga)


Tirsdag den 03. oktober 2017

14:00-19:00: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold)

16:45-18:10: Atelieret (Yogatræet: Børne Yoga 7-11 år)

13:00-16:30: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)

16:30-18:55: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)

18:30-21:30: Salen (LOF Lejre: Foredrag med Ole Dahl - L172935)

09:00-15:00: Salen (ophængning af kunstværker) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling)

19:00-22:00: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Strikkesalon)


Onsdag den 04. oktober 2017

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)

10:00-20:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Onsdagsreservation)


Torsdag den 05. oktober 2017

14:15-17:45: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold )

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF 172141/172142)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)

13:00-17:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

14:00-17:00: Atelieret (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

06:30-08:30: Atelieret (Yogatræet: Mysore Praksis)

18:15-21:15: Bjælkeloftet (Lejre Ungdomsskole: Ungdomsskolehold - Vild med at tegne)

08:30-10:45: Atelieret (Yogatræet: Yin Yoga)


Fredag den 06. oktober 2017

17:45-24:00: Salen + Glasburet (Lejre Danseforening: Dans hold 1 + 2)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)


Lørdag den 07. oktober 2017

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)

12:00-16:00: Atelieret (ScarlettYoga: Lyserød Yoga)


Søndag den 08. oktober 2017

15:45-18:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (begynder, let øvede))

12:00-18:30: Salen + Køkken (Lejre Pensionistforening: Bankospil)

10:30-13:30: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedrytmer for børn 3-7 år med forælder)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)


Mandag den 09. oktober 2017

19:00-21:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (øvede))

15:30-17:10: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)

17:15-18:55: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)

08:15-13:45: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L172143/L172144)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)

19:00-22:00: Fløjen 1 (Lions Lejre: LIONS Lejre Klubmøde)

14:00-17:45: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Mandagsreservation)

17:45-19:00: Fløjen 1 (Scarlettyoga: Teen Yoga)


Tirsdag den 10. oktober 2017

14:00-19:00: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold)

16:45-18:10: Atelieret (Yogatræet: Børne Yoga 7-11 år)

13:00-16:30: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)

16:30-18:55: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)

12:00-16:30: Salen med borde, stole og lydudstyr (Kultur og Fritid Lejre Kommune : Kreativ Skriveworkshop for 8. klasser)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)

19:30-22:00: Fløjen 1 (Den Konservative Vælgerforening i Lejre: Møde)

16:30-20:00: Salen (Bofællesskabet Skråningen: Stiftende møde)


Onsdag den 11. oktober 2017

10:00-18:00: Salen (AUMgenesis: AUMgenesis medlemsmøde)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)

10:00-20:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Onsdagsreservation)


Torsdag den 12. oktober 2017

14:15-17:45: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold )

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF 172141/172142)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)

13:00-17:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

14:00-17:00: Atelieret (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

06:30-08:30: Atelieret (Yogatræet: Mysore Praksis)

12:00-23:00: Salen + Glasburet + Køkken (Felix: Spis-i-Felix)

18:15-21:15: Bjælkeloftet (Lejre Ungdomsskole: Ungdomsskolehold - Vild med at tegne)

08:30-10:45: Atelieret (Yogatræet: Yin Yoga)


Fredag den 13. oktober 2017

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)


Lørdag den 14. oktober 2017

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)


Søndag den 15. oktober 2017

15:45-18:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (begynder, let øvede))

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)


Mandag den 16. oktober 2017

19:00-21:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (øvede))

15:30-17:10: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)

17:15-18:55: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)


Tirsdag den 17. oktober 2017

16:45-18:10: Atelieret (Yogatræet: Børne Yoga 7-11 år)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)

19:00-22:00: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Strikkesalon)


Onsdag den 18. oktober 2017

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)


Torsdag den 19. oktober 2017

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)

06:30-08:30: Atelieret (Yogatræet: Mysore Praksis)

18:15-21:15: Bjælkeloftet (Lejre Ungdomsskole: Ungdomsskolehold - Vild med at tegne)

08:30-10:45: Atelieret (Yogatræet: Yin Yoga)


Fredag den 20. oktober 2017

17:45-24:00: Salen + Glasburet (Lejre Danseforening: Dans hold 1 + 2)

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)


Lørdag den 21. oktober 2017

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)


Søndag den 22. oktober 2017

15:45-18:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (begynder, let øvede))

Hele dagen: Salen (væggene) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling - Lilly Lund Hjorthøj)


Mandag den 23. oktober 2017

19:00-21:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (øvede))

15:30-17:10: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)

17:15-18:55: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)

08:15-13:45: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L172143/L172144)

14:00-16:00: Salen (nedtagning af kunstværker) (Lejre Kunstforening: Kunstudstilling)

14:00-17:45: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Mandagsreservation)

17:45-19:00: Fløjen 1 (Scarlettyoga: Teen Yoga)


Tirsdag den 24. oktober 2017

14:00-19:00: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold)

16:45-18:10: Atelieret (Yogatræet: Børne Yoga 7-11 år)

13:00-16:30: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)

16:30-18:55: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)

19:30-22:00: Fløjen 1 (Den Konservative Vælgerforening i Lejre: Møde)

08:00-23:00: Salen (Ophængning af billeder) (Bruno Ingemann: Udstilling - Male med Tango Dans)


Onsdag den 25. oktober 2017

10:00-18:00: Salen (AUMgenesis: AUMgenesis medlemsmøde)

10:00-20:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Onsdagsreservation)

Hele dagen: Salen (væggene) (Bruno Ingemann: Udstilling - Male med Tango Dans)


Torsdag den 26. oktober 2017

14:15-17:45: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold )

15:00-23:55: Salen + Glasburet + Køkken (Dagli Brugsen: Forbrugeraften: Foredrag & Pølsebord)

16:45-20:30: Fløjen 1 (LOF Lejre: Hatha Yoga - LOF 172141/172142)

13:00-17:00: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

14:00-17:00: Atelieret (Lejre Musikskole: Musikskolen - Torsdagsreservation)

06:30-08:30: Atelieret (Yogatræet: Mysore Praksis)

Hele dagen: Salen (væggene) (Bruno Ingemann: Udstilling - Male med Tango Dans)

18:15-21:15: Bjælkeloftet (Lejre Ungdomsskole: Ungdomsskolehold - Vild med at tegne)

08:30-10:45: Atelieret (Yogatræet: Yin Yoga)


Fredag den 27. oktober 2017

15:00-24:00: Salen + Køkken (Bruno Ingemann: Fernisering & Tango)

Hele dagen: Salen (væggene) (Bruno Ingemann: Udstilling - Male med Tango Dans)


Lørdag den 28. oktober 2017

Hele dagen: Salen (væggene) (Bruno Ingemann: Udstilling - Male med Tango Dans)

08:30-11:30: Atelieret (Scarlett Yoga: Yin yoga workshop)


Søndag den 29. oktober 2017

15:45-18:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (begynder, let øvede))

08:00-14:00: Salen + Glasbur + Foyer + Køkken (Felix: Børn-i-Felix)

08:45-16:15: Fløjen 1 (LOF Lejre: Kurvebinding/løbbinding - LOF L172375)

Hele dagen: Salen (væggene) (Bruno Ingemann: Udstilling - Male med Tango Dans)


Mandag den 30. oktober 2017

19:00-21:00: Atelieret (Yogatræet: Ashtanga Yoga (øvede))

18:30-22:00: Glasburet - afventer godkendelse (Lejre Jagtforening: Bestyrelsesmøde)

15:30-17:10: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)

17:15-18:55: Atelieret (FOF Midtsjælland: Hathayoga)

08:15-13:45: Fløjen 1 (LOF Lejre: Iyengar Yoga - LOF L172143/L172144)

14:00-17:45: Fløjen 1 + 2 + 3 (Lejre Musikskole: Musikskolen - Mandagsreservation)

17:45-19:00: Fløjen 1 (Scarlettyoga: Teen Yoga)

Hele dagen: Salen (væggene) (Bruno Ingemann: Udstilling - Male med Tango Dans)


Tirsdag den 31. oktober 2017

14:00-19:00: Bjælkeloftet (Lejre Billedskole: Billedskolehold)

16:45-18:10: Atelieret (Yogatræet: Børne Yoga 7-11 år)

13:00-16:30: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)

16:30-18:55: Fløjen 1 (minus køkken) (Flow In Motion: Fascial Flow)

19:00-22:00: Fløjen 1 (Lejre Strikkesalon: Strikkesalon)

Hele dagen: Salen (væggene) (Bruno Ingemann: Udstilling - Male med Tango Dans)


Spis-i-Felix...

Næste arrangement afholdes torsdag d.12.oktober. Følg linket for mere information - HUSK tilmelding - senest mandag d.9.okt.

Klik her for mere info...